02

Şu

2021 Resmi Tatiller

1 Ocak- Yılbaşı

23 Nisan- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs- Emek ve Dayanışma Günü

12 Mayıs ila 15 Mayıs- Ramazan Bayramı

19 Mayıs- Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

15 Temmuz- Demokrasi ve Milli Birlik Günü

19 Temmuz ila 23 Temmuz- Kurban Bayramı 

30 Ağustos- Zafer Bayramı

29 Ekim- Cumhuriyet Bayramı

2021 senesinde mevcut 15,5 gün resmi tatil sayesinde kısa seyahat ve gezi programları oluşturabilirsiniz. Her ne kadar Covid-19 pandemisi sebebiyle yeni yasaklar ve regülasyonlar getirilse de arkadaşlarınız ve ailenizle küçük kaçamaklar yapmanız hala mümkün. Bu sebeple bu metinde sizin için 2021 yılındaki resmi tatilleri sıraladık.

1 Ocak- Yılbaşı

1 Ocak 2021, cuma gününe denk gelmektedir. Bu da 1 Ocak’ı karlı bir yerde sahlebinizi yudumlarken veya kayak yaparken geçirebileceğiniz anlamına geliyor. Yılbaşını geçirebileceğiniz pek çok yer mevcut. 3 günlük tatili, yaşadığınız şehre yakın bir yerde veya yurt içinde uzak bir şehirde yapabilirsiniz.

23 Nisan- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan 2021, cuma günüdür. Bu resmi tatilin de cuma gününe denk gelmesi sayesinde 3 günlük keyifli bir tatile çıkmanız mümkündür. İlkbaharın ikinci ayı olan Nisan ayında, uzun ve keyifli doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz bir tatil programı oluşturabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri hem iş veya okul hayatının karmaşasından kurtulmanızı ve bol bol oksijen solumanızı sağlar hem de salgın döneminde sosyal mesafeye dikkat ederek hareket etmenizi sağlar.

1 Mayıs- Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs 2021, cumartesi günüdür. Hafta sonuna denk gelmesiyle biraz talihsiz olan bu resmi tatilde de 2 günlük gezi programı oluşturabilirsiniz. Havaların iyice ısınmasıyla 1 Mayıs, tabiat alanlarında yürümek ve manzaraya karşı çay içmek için harika bir tarihtir.

12 Mayıs ila 15 Mayıs- Ramazan Bayramı

13 Nisan 2021’de başlayan Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramı, 13 Mayıs tarihinde başlar ve 15 Mayıs’ta sona erer. 12 Mayıs 2021, çarşamba günüdür ve Ramazan Bayramı arefesi olması sebebiyle yarım gün tatildir. Böylece 2021 senesinde Ramazan Bayramı tatili 4,5 gündür.

Bu 4,5 günlük resmi tatilde isterseniz memleketinizi ziyaret edebilir ve akrabalarınızla bayramlaşabilirsiniz. İsterseniz de havaların ısınmasını fırsat bilip Akdeniz veya Ege Bölgesi’ne tatile çıkabilir ve buralarda muhteşem manzaraların tadını çıkarırken uzun şehir yürüyüşleri de yapabilirsiniz. Ramazan Bayramı, 2021’deki resmi tatiller arasında küçük bir gezi ile değerlendirmeye en müsait olanlardan biridir.

19 Mayıs- Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs 2021, çarşamba gününe denk gelmektedir. Haftanın ortasına gelen bu resmi tatilde, günübirlik bir gezi programı düzenleyebilirsiniz. Günübirlik geziler için yaşadığınız şehre yakın bir şehri tercih etmelisiniz. Günübirlik doğa yürüyüşü turları bu 19 Mayıs Çarşamba resmi tatilini değerlendirmenin keyifli bir yöntemi olabilir.

15 Temmuz- Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2021, perşembe günüdür. Hafta ortasında 1 günlük olan bu resmi tatilde günübirlik bir gezi programı planlayabileceğiniz gibi bu resmi tatilin çok önemli bir avantajı da vardır. 19 Temmuz Pazartesi günü, Kurban Bayramı’nın ilk günüdür. Bu da 16 Temmuz Cuma günü izin aldığınız takdirde 15 Temmuz Perşembe ila 25 Temmuz Pazar arasında 11 günlük uzun bir seyahate çıkabileceğiniz anlamına gelir.

19 Temmuz ila 23 Temmuz- Kurban Bayramı

Temmuz ayının ortasına gelen bu uzun resmi tatil, yılın en keyifli tatili olmaya adaydır. 19 Temmuz Pazartesi günü başlayan ve 23 Temmuz Cuma günü biten bu 5 günlük tatili, dilerseniz önü ve arkasındaki hafta sonu tatilleri ile birleştirerek 9 güne çıkarabilirsiniz.

Kurban Bayramı’nı dilerseniz memleketinize giderek akrabalarınızla bayramlaşarak geçirebilirsiniz. Dilerseniz de deniz tatili yapabilir ve Akdeniz veya Ege Bölgesi’nde kum, güneş ve denizin keyfini sürebilirsiniz.

30 Ağustos- Zafer Bayramı

30 Ağustos, 2021 senesinde pazartesi gününe denk gelmektedir. Hafta sonu tatiliyle birleştirerek 3 günlük bir gezi planlayabileceğiniz bu resmi tatil, deniz tatili yapmanız için de son fırsat olabilir. Yaşadığınız şehirden çok fazla uzaklaşmadan arabayla veya uçakla deniz tatiline çıkmak için 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tercih edebilirsiniz.

29 Ekim- Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim 2021, cuma gününe denk gelmektedir. 28 Ekim Perşembe gününün de yarım gün tatil olması sebebiyle 3,5 günlük bir tatile çıkabilirsiniz. Kış gelmeden önce uzun doğal yürüyüşleri yapmak ve harika sonbahar manzaralarını izleyebilmek için harika bir fırsat sunan bu resmi tatili, huzur dolu geçirebilmeniz mümkündür.

Tarafından crebro|Blog|0 comment

Leave a Comment

Phone
Phone