23

Haz

Gezginlerin Yanından Ayırmaması Gereken Eşyalar

Yeni yerler keşfetmenin verdiği mutluluğu çok az şey verir. Bazı insanların ömrü boyunca gezdikleri şehir ve ülkeler bir elin parmağını geçmezken bazıları da ömrüne onlarca macera sığdırır. Yeni şehirler yeni hikayeler ve yeni dostluklar demektir. Eğer gezgin bir ruha sahipseniz ne kadar yoğun bir hayatınız olursa olsun, yeni yerler keşfetme isteğinizi bastıramazsınız.

Bir yeri gezerken size eşlik etmesi gereken bazı eşyalar vardır. Her gezide küçük veya büyük bir valiz kesinlikle hazırlanmalıdır. Kıyafet ve kişisel bakım ürünleri gibi eşyalar zaten her zaman yeteri kadar alınmalıdır. Ancak bazı eşyalar vardır ki almak her zaman akla gelmeyebilir ve tatilde yoklukları hissedilebilir. Böyle eşyaları mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

Peki gezginler için en önemli eşyalar nelerdir? Dilerseniz her zaman joker rolü üstlenebilecek başlıca eşyalara birlikte göz atalım.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

 

İsviçre Çakısı

İsviçre çakısı kulağa enteresan gelebilir ancak bir İsviçre çakısının yapamadığı çok az şey vardır. Onlarca fonksiyonu içerisinde bulunduran bu küçük ama kullanışlı çakılar, pek çok araç gerecin yerine kullanılabilir. Tirbuşon, tornavida, cımbız, makas, cetvel, törpü, pense, keski ve büyüteç İsviçre çakısının barındırabileceği özelliklerden bazılarıdır. İhtiyacınıza göre farklı fonksiyonları barındıran İsviçre çakılarını yanınıza alabilirsiniz.

Fener Özelliği Olan Powerbank

Telefonlar, hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Her an her yerde ulaşılabilir olmaya ve birçok işi yapabilmeye imkan sağlıyorlar. Tabii ki telefonların bu imkanları sağlayabilmesi için bataryalarının dolu olması gerekiyor. Priz bulma olanağı olmadığı zaman powerbankler kurtarıcı oluyor.

Peki hem telefonunuzu sarj edebilecek hem de aydınlatma amaçlı kullanacağınız bir powerbank daha kullanışlı olmaz mı? Eğer bir doğa gezisine çıkıyorsanız ışık en önemli ihtiyaçlardan biridir. Akşam saatlerinde sahilde keyifli romantik bir yürüyüş yaparken dahi fener kullanma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Çantanızda harici bir fener bulundurmak yer israfı ve gereksiz ağırlık yapabileceğinden, fener özelli olan powerbankler ile hem şarjınızı hem de fenerinizi daima yanınızda taşıyabilirsiniz.

Şipşak Fotoğraf Makinesi

Gezilen yerleri daha sonra hatırlayıp güzel anıları yaşatmak için bol bol fotoğraf çekmek iyi bir yöntemdir. Geziniz sırasında size eşlik edecek bir şipşak fotoğraf makinesi, hatıraları ölümsüzleştirmenize yardımcı olur. Çektiğiniz fotoğrafları anında basıp teslim ettikleri için bir fotoğraf stüdyosuna gidip fotoğraflarınızı çıkartmanıza gerek kalmaz. Şipşak fotoğraf makinesi tercih ederek dijital makinelerdeki şarj ve verileri kaybetme gibi sorunlarla boğuşmaktan kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca diğer fotoğraf makinelerine göre daha küçük oldukları için kolay taşınırlar ve valizinizde fazla yer kaplamazlar. Hafif oldukları için gün boyu boynunuza asıp ilginç anların fotoğrafını anında çekebilirsiniz.

Seyir Defteri

Gezi esnasında mola verdiğiniz her anda o yerin size hissettirdiklerini, gördüklerinizi, yeni tanıştığınız kişileri, bulunduğunuz yerde aldığınız ve ömür boyu unutmak istemeyeceğiniz hoş bir kokuyu ve daha birçok şeyi seyir defterinize yazabilirsiniz. Seyir defterinize yazdığınız her satırda kendi hayat hikayenizi inşa edebilirsiniz. Yıllar sonra o defteri açıp anıların içerisinde kaybolabilirsiniz. Hatta gezgin ruhunuza bir defter yeterli gelmeyebilir ve kendinize “Bu yıl bu defter dolacak” diye hedefler koyarak gezilerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

Kitaplar

İster doğa gezisi olsun isterseniz de kültür-sanat gezisi olsun kitaplar en güzel dostlarınızdır. Dinlenmek istediğiniz zamanlarda zihninizin de dinlenmesini sağlayıp gezi boyunca dinamik bir yapıda olmanıza yardımcı olurlar. Kültür-sanat gezisine çıktıysanız yanınıza gitmiş olduğunuz yerin tarihini anlatan kitaplar alabilirsiniz ve keşfettiğiniz yerleri hem okur hem de kendi gözünüzle görmüş olursunuz. Böylece hem gezip hem okuyarak çok gezen mi bilir çok okuyan mı paradoksunu aşabilirsiniz 🙂

Böcek ve Sivrisinek İlaçları

Eğer yaz ayları için gezi planı yapıyorsanız böcek ve sivrisinek ilaçlarını yanınızdan ayırmamalısınız. Sinek ısırıkları yüzünden kaşıntılarla geçen bir geziyi istemezsiniz. Doğa gezisine çıkıyorsanız, doğanın gerçek sahipleri olan böcekler sizi yalnız bırakmayacaktır. Bu canlıları kendinizden uzak tutmanın en kolay yolu ise sprey veya krem formatında olan koruyucu ilaçlardır.

Sırt Çantası

Bir gezginin olmazsa olmazı sırt çantasıdır. Gezi için sırt çantası alırken çok gözlü ve fonksiyonel çantalara yönelmelisiniz. Su geçirmez nitelikte ve dayanıklı çantalar en ideali olacaktır. Boyunuza ve kilonuza göre çantanın büyüklüğüne karar verebilirsiniz.

Müzik Çalar

Telefonlar, müzik çalarların yerini dolduruyor gibi görünseler de bir geziye çıkıyorsanız ve müziğe bayılıyorsanız müzik çalarınızı yanınızdan ayırmayın. Telefona göre çok daha küçük boyutlarda olan müzik çalarları cebinize ya da çantanızın küçük gözlerinden birine koyarak kullanabilirsiniz. Yeni yerleri keşfederken sevdiğiniz şarkıların size eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzun şarjını daha elzem işlevler için saklamış olursunuz.

Gezinin sonunda çok iyi dinlenip ertesi gün dinç bir şekilde uyanmak isteyeceksinizdir. İzmir’in merkezinde, gezilip görülmesi gereken yerlere yürüyüş mesafesinde olan Hotel Apart Alsancak sizleri bekliyor. Hemen şimdi Hotel Apart Alsancak’ın şık ve konforlu odalarından birini ayırtıp gezi planınızı yapmaya başlayabilir ve kendinize rüya gibi bir tatil armağan edebilirsiniz.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

Tarafından Editör|Blog|0 comment

Leave a Comment

Phone
Phone