23

Haz

Havaalanında Zaman Kazandıracak İpuçları

Hem ayrılıkların hem de kavuşmaların merkezi olan havaalanları, uçuş öncesinde fazlaca zaman geçirilen bir yerdir. Havaalanına geç kaldığı için uçağını kaçıran bir sürü kişi vardır. Uçağı kaçırmak ise bir sürü planın alt üst olması ve daha pek çok yere geç kalınmasına sebep olur.

Havaalanında zaman kazandıracak ipuçları ile bütün bu olumsuz olayların önüne geçilebilir. Dakikaların bile çok önemli olduğu havaalanlarında ve havaalanlarına gitmeden yapılacak birkaç basit eylem zaman sıkıntısını ortadan kaldırabilir. Rahat rahat işlemlerin tamamlanıp uçuş saatine yetişilmesini sağlayabilir. Bu sayede saatler öncesinden havaalanına gelmeye ihtiyaç duyulmaz.

Online Check-In Yapın

Dijitalleşen dünyanın sağladığı en büyük avantaj zaman tasarrufudur. Analog olarak saatler sürebilecek işlemler dijital olarak birkaç dakikada halledilebilir. Havaalanlarının hemen hemen hepsinde online check-in imkanı bulunuyor. Havaalanındaki uzun kuyruklarda zaman kaybedip yorulmak yerine birkaç dakika süren online check-in işlemini yapabilirsiniz.

Online check-in sayesinde hızlıca check-in işlemi tamamlanıp uçuş öncesi yapılması gereken diğer işlemlere rahat rahat zaman ayırabilirsiniz.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

 

Telefonunuza Havaalanı Uygulaması İndirin

Telefonlar sayesinde tüm bilgiler artık bir dokunuş kadar uzakta. Uçuşun gerçekleştirileceği havaalanının uygulaması önceden telefona indirilerek neyin nerede olduğuna bakılabilir. Büyük havaalanı binaları içerisinde bulmak istediğiniz birimleri birilerine sorup yol tarifi almaya çalışmak yerine, telefonunuzda yer alan uygulamadan bakarak gitmek istediğiniz yeri kolayca tespit edebilirsiniz.

Havaalanında işlem noktaları, atm, kafe ve restoran, tuvalet ve market gibi acil ihtiyaç noktaları anında telefona bakılarak bulunabilir. Konum saptanarak kolayca istenilen noktaya gidilebilir.

Önemli Eşyaları Küçük Çantaya Koyun

Havaalanında insanlar genellikle bir veya birkaç valize sahip olur. Önemli eşyalar eğer valiz içerisindeyse lazım olduğu anda valizi açıp eşyayı bulmak oldukça uzun sürecektir ve kalabalık bir ortamda bunu yapmak pek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden önemli eşyalar küçük el veya sırt çantalarına konulmalıdır.

Havaalanlarında en fazla ihtiyaç duyulan eşyalar cüzdan, bilet, pasaport, ilaçlar, evraklar, telefon, şarj aleti ve kulaklıktır. Şahsi ihtiyaçlara göre bu liste ekleme ve çıkarmalar yapılarak şekillendirilebilir. Listeye dahil edeceğiniz tüm eşyaları kağıt kalemle not almanız ve bunları küçük bir çantaya koymanız en iyisidir. Böylece hem en önemli eşyalarınızı unutmamış olursunuz hem de bu eşyaları  ihtiyaç halinde saniyeler içerisinde bulabilirsiniz.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

 

Metal Eşyaları Önceden Çıkarın

Havaalanında uzun kuyrukların oluştuğu noktalardan birisi de güvenlik noktalarıdır. Güvenlik noktalarında yapılan aramalarda insanların geri çevrilmesi, tekrar tekrar aramadan geçmeleri ve yasaklı bir eşyadan/cisimden dolayı çantalarının açılmak istenmesi gibi olaylar kuyrukları uzatır.

Güvenlik noktalarından hızla geçebilmek için bozuk para ve telefon gibi metal eşyalar önceden hazırlanarak anında güvenlik kutusuna koyulmalıdır. Böylece hızlı bir şekilde aramadan geçilebilir. Dakikalar sürecek arama işlemi saniyeler içerisinde tamamlanmış olur.

Anonsları İyi Takip Edin

Havaalanında zaman kazandıracak ipuçlarından biri de anonsları iyi takip etmektir. Havaalanlarında uçuş saatine göre düzenli olarak anonslar yapılır. Uçuş yaklaşırken hatırlatma anonsları havaalanındaki tüm mekanlarda yankılanır.

Anonslar iyi takip etmediğinizde uçuş saatinde olan değişiklikleri kaçırabilirsiniz. Uçuş saati yaklaştığında eğer yolcu saatini geç kontrol ederse bir anda paniğe kapılarak koşturmak zorunda kalabilir veya yolcunun yetişmek adına büyük panik yaptığı bir uçuşun saati ertelenmiş olabilir. Bütün bunları yaşamamak için anonslar dikkatli bir şekilde dinlenmelidir. Yapılacak işlemler anonsta bahsedilen süreye göre planlanmalıdır.

Anonsa göre uçuş vaktine çok az varsa bu kritik sürelerde tuvalet ve market gibi yerlere gidilmemelidir. İhtiyaçlar daha önceden karşılanmalıdır. Kulaklık kullanılıyorsa anonsları iyi duymak için videonun veya müziğin sesi biraz kısılmalıdır.

Havaalanlarında vakit kazanmanızı sağlayacak ipuçlarını listelediğimize göre keyifli bir uçuş sizi bekliyor demektir! Peki ya sonrası? Hotel Apart Alsancak, konforlu bir şekilde dinlenebilmeniz için sizi bekliyor olacak! Siz de hemen İzmir’in merkezi konumunda yer alan Hotel Apart Alsancak’ın her bütçeye uygun oda seçeneklerini inceleyerek online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

 

Tarafından Editör|Blog|0 comment

Leave a Comment

Phone
Phone