23

Haz

Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı farklı tatil çeşitleri vardır. Tatilin türüne göre mekanlar ve destinasyonlar değişir. İsteğe göre kültür tatili, deniz tatili, kış tatili, gastronomi turizmi ve turistik tatil gibi uzayıp giden bir tatil listesi yapılabilir. Tabii ülkemizde öyle tatil lokasyonları vardır ki, tüm bu tatil tiplerini gezginlere tek çatı altında sunar. Örneğin; Ege’nin incisi İzmir…

Tatil çeşitleri değişse de değişmeyen tek şey vardır; kalacak yer ihtiyacı… Tatil esnasında konaklamak için tercih edilebilecek en iyi alternatifler apart otellerdir. Tüm gün eğlendikten sonra keyifle dinlenmek için konforlu ve şık bir otel odasında konaklamayı, doğru hizmeti almayı ve güler yüzlü personelle karşılanmayı kim istemez? Bu yüzden otel seçerken dikkat edilmesi gereken bazı etmenler vardır.

Otelin Konumu Merkezi Mi?

Otel seçiminde en önemli etmenlerden birisi otelin konumudur. Otelin merkezi bir konumda olması; denize, müzelere ve tarihi mekanlara yürüme mesafesinde olması ve ulaşım şartlarının kolay olması gibi özellikler gezginlere büyük avantaj sağlar.

Deniz-kum-güneş tatili yapmak isteyen tatilciler için otelin deniz kenarına yakın olması çok önemlidir. Denizden çıktıktan sonra otele yürüyerek varılabilmesi tatilcilerin ilk tercihlerindendir.

Otelin ulaşım imkanları büyük oranda otelin konumuna bağlıdır. Oteller hava alanları ve ana yollardan kolayca ulaşılabilecek konumda olmalıdırlar. Şehir merkezindeki toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilmesi ise çok büyük artı puandır. Bu sayede tatil esnasında istenilen saatlerde otelden çıkılıp tatilin tadına varılabilir. Konumu gereği ulaşımı sıkıntılı bir otelde kalmak bu imkanı misafirlerinin elinden alır ve sürekli acele etme, sürekli bir yerlere yetişme telaşında olma gibi etkiler yaratır.

Otelin, turistik mekanlara yakın olması kadar bulunduğu bölgenin veya şehrin merkezi bir konumunda olması da büyük tercih sebebidir. Zira oteller sadece tatil yapmak için kullanılmıyor. İş seyahatleri için de şehir dışına çıkılması gerekebiliyor. Eğer otel merkezi bir konumda ise toplantı ve konferans alanlarına kolayca gidilebilir, yeme içme ve market ihtiyaçları hızlıca karşılanabilir. Ayrıca iş için önem arz eden yerlere gecikmeden ulaşılabilir.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

Oda Seçenekleri Yeterli Mi?

Otel seçerken oda seçeneklerine dikkat edilmelidir. Yatak sayısı, jakuzi, minibar, klima ve balkon gibi odanın sahip olduğu özellikler göz önüne alınarak doğru tercih yapılmalıdır. Tüm ihtiyaçları karşılayabilmesi için otelin; standart oda, suit oda, deluxe oda ve ekonomik oda gibi farklı oda seçeneklerinden en az birkaç tanesine sahip olması gerekir.

Odaların sunduğu imkanlar da çok önemlidir. Odadaki yatak tipi, duş-banyo çeşidi, odanın dekorasyonu, odada bulunan mobilyaların kalitesi, internet imkanı ve online dizi-film platformu üyeliği gibi farklı hizmetler bulunmalıdır. Böylece misafirler ücret-hizmet kıyaslaması yaparak bütçeleri dahilinde en doğru odayı seçebilir.

Otelin Fiyatı Bütçenize Uygun Mu?

Otel seçerken fiyatlara dikkat edilmelidir. Otelin sağladığı hizmete değecek miktarda ücretler ödenmelidir. Yukarıda bahsettiğimiz kriterler yani otelin konumu ve oda seçenekleri, fiyatı en çok etkileyen iki kriterdir. Bunların yanı sıra otelin havuzu, otoparkı, spa salonu, spor salonu olup olmaması; kaç yıldızlı olduğu, otelde eğlencelerin düzenlenip düzenlenmemesi gibi farklı kriterler de fiyatı etkiler.

Oteller fiyatına göre seçilirken bir günlük fiyatın içerisinde hangi hizmetlerin olduğuna iyi bakılmalıdır. Örneğin; bir otelin günlük fiyatının içerisinde kahvaltı ve spor salonu kullanımı ücreti dahilken başka bir otelde bu hizmetler için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

Otelin Binası Depreme Dayanıklı Mı?

Otelin seçerken dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerden birisi de otelin sağlam bir binaya sahip olmasıdır. Dünyanın büyük ve en hareketli fay hatlarına sahip olan ülkemizde deprem nedeniyle tatilinin mahvolmasını hiç kimse istemez. Herkes gece başını yastığa koyduğunda güvenle ve huzurla uyumak ister. Deprem gibi acı gerçekler için endişelenmeyip tatilin keyfini çıkarmak için depreme dayanıklı otel tercih edilmelidir.

Hotel Apart Alsancak, İzmir’in merkezinde deprem riski barındırmayan yeni bina ile güvenli otel unvanını gururla taşıyor. Daima misafirlerine daha iyi hizmet sunabilmeyi amaçlayan Hotel Apart Alsancak, uygun fiyata konforlu ve güvenli konaklama keyfini misafirlerine yaşatıyor.

Merkezi konumu, her bütçeye hitap eden oda alternatifleri, müşteri memnuniyeti odaklı fiyat politikası ve depreme dayanıklı binası ile Hotel Apart Alsancak’ı tercih edin, dört dörtlük bir tatil deneyimi yaşayın!

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

Tarafından Editör|Blog|0 comment

Leave a Comment

Phone
Phone