23

Haz

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Almanın Yolları

Gezmek, deneyimlemek, yepyeni tecrübeler edinmek, tarih kokan sokakları keşfetmek ve hayat boyu unutamayacağınız lezzetler tatmak ne kadar hoş değil mi? Ancak tüm bunlara ulaşabilmek adına iyi bir plana, en ince ayrıntıya kadar düşünülerek hazırlanmış bir bavula ve tabii ki gezi bütçenizi sarsmayacak bir uçak biletine ihtiyacınız var! Peki bütçenizi daha çok kültürel etkinliğe ayırmak, bütçenizle daha çok müze gezmek ve daha otantik lezzetler denemek için uçak biletini ucuza getirmek ister misiniz? Tüm gücünüzle “Eveet!” dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse gelin birlikte ucuza uçak bileti almanın yollarına göz atalım.

1. Seyahat Tarihlerinizi Esnetin

Seyahat tarihlerinizi esnetmek, ucuz uçak bileti almanın ilk ve en önemli kurallarından biridir. Seyahatlerinizi tatil dönemine göre planlamakta ısrarcı olmayın. Gideceğiniz yerin hangi sezonda yoğun, hangi sezonda sakin olduğunu iyi araştırmak; hem ucuz uçak bileti bulmanızı hem konaklama için daha uygun ücretler ödemenizi hem de insan kalabalığına takılmadan dilediğiniz yeri gönlünüzce gezmenizi sağlar.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

 

2. Hafta Sonlarını Es Geçin

Hafta sonlarında her sektörde olduğu gibi ulaşım sektöründe de yoğunluk ve pahalı fiyatlarla karşılaşmanız olağandır. Bir restoranda, bir barda, bir tiyatro gösteriminde ve hatta bir müzede hafta sonu tarifesinin daha maliyetli olacağı hepimizin malumu. Günlük hayatın bu kuralı uçak bileti fiyatlarına da yansıyor ve hafta sonu uçak biletleri zaman zaman normal dönemlere göre 2-3 kat daha pahalı olabiliyor.

3. Havayolu Şirketlerinin Elektronik Bültenlerine Üye Olun

İndirim dönemlerini, promosyonları, güncel fiyatları ve son dakika avantajlarını takip etmek için ismini bildiğiniz tüm havayolu şirketlerinin bültenlerine kayıt olabilirsiniz. Kimi şirketler kampanyalardan haberdar olmanız için SMS hizmeti sağlarken kimi şirketler e-posta aracılığıyla sizinle iletişime geçer. En iyi uçuş fırsatlarından her an haberdar olmak için yine bu şirketlerin mobil uygulamalarını indirebilir ve uygulamanın size göndereceği bildirimleri takip edebilirsiniz.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

 

4. Aceleci Davranmayın

Tatil ve gezi programı yapmak her zaman çok heyecanlıdır. İnsan, tatil ve gezi programı yaparken bavulunu dahi o an hazırlamak isteyebilir. Ancak uçak bileti konusunda aceleci davranmak sonradan pişman olmanıza sebep olabilir. Halk arasında uçak biletini erken almanın büyük avantaj sağlayacağına dair yaygın bir inanç olsa da tam tersi durumlarla karşılaşmak da gayet mümkün. Zira bilete dönüşmeyen rezervasyonlar veya son dakikada iptal edilen biletler, çok komik ücretlerle uçak bileti almanızı sağlayabilir. Eğer ucuza uçak bileti almak için bu yöntemi uygulayacaksanız her daim hazır bir tatil çantası bulundurmanızı tavsiye ediyoruz çünkü şansın kapınızı ne zaman çalacağı hiç belli olmaz!

5. Alternatif Destinasyonlar Arayın

Günümüzde neredeyse tüm büyük şehirlerde birden fazla havalimanı bulunuyor. Aynı havayolu şirketinin aynı tipteki uçağı, aynı şehirde bulunan bir havalimanına aşırı pahalı, diğerine ise uygun fiyatlarla uçuyor olabilir. Hatta bazı durumlarda, bir şehre çok yakın bir diğer şehre uçmak ve oradan asıl hedefe kara yoluyla ulaşmak, doğrudan uçuş yapmaktan çok daha ucuza denk gelebilir. Bu yüzden uçak bileti alırken kendinizi gideceğiniz yere en yakın havalimanına endekslemek yerine, civardaki havalimanlarını da kontrol etmelisiniz.

6. Farklı Hava Yolu Şirketlerini Tercih Edin

Havayolu şirketleri çoğu zaman bir müşteriyi kendilerine bağlamak adına gidiş geliş(veya diğer ismiyle çift yön) bilet almanın daha avantajlı olacağını empoze etmeye çalışır. Gidiş geliş biletler için çeşitli kampanyalar ve indirimler düzenler. Ancak gidiş dönüş biletini aynı anda tek firmadan almak her zaman en karlı yöntem değildir. Kimi durumlarda gidiş ve dönüş biletlerini ayrı ayrı firmalardan almak çok daha ucuza gelebilir. Kısacası ucuza uçak bileti almanın bir diğer yolu da gidiş ve dönüş için ayrı ayrı tüm firmaların bilet fiyatlarını incelemektir.

7. Harcarken Kazanın

Zaman zaman havayolu şirketleri ile çeşitli bankalar ortak çalışmalar yürüterek uçuş puanı(veya mil) biriktiren banka ve kredi kartları oluşturuyor. Bu kartlarla yapacağınız her harcama size uçuş puanı veya mil olarak dönüyor. Siz günlük hayatın koşuşturmacası sırasında hiç farkına varmazken, tatil dönemi geldiğinde bilet ücretinin çoğunluğunu ve hatta tamamını kartınızda biriktirmiş olduğunuz millerle bedavaya getirebilirsiniz.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

 

8. Aktarmalı Uçuşlara Bakın

Çoğu gezgin aktarma yapmaktan pek hoşlanmaz. Çünkü aktarmalı uçuşlar, gideceğiniz yere otobüslerle benzer sürelerde ulaşmanıza sebep olabilir. Her şeyin ateş pahası olduğu havalimanlarında saatler geçirmek de çok iyi bir fikir olmasa gerek. Ancak her aktarmalı uçuş böyle olacak diye bir kaide yok. Kimi aktarmalı uçuşlar ilk uçağınızdan iner inmez ikinci uçağınıza binmenizi ve doğrudan uçuşa göre çok daha uygun fiyatlarla bilet almanızı sağlar. Uçak bileti alırken direkt uçuşlara değil aktarmalı uçuşlara da mutlaka göz atmalısınız.

Ucuza uçak bileti alma yöntemlerini yeteri kadar konuştuğumuza göre muhteşem bir İzmir tatili yapmanın vakti gelmiş demektir! Bahsettiğimiz yöntemlerle ucuza uçak bileti aldıktan sonra İzmir alsancak otelleri arasında en iyisi olan Hotel Apart Alsancak’ta konaklama ayrıcalığını yaşamak için hemen şimdi rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İletişim Formumuz için: Tıklayın

Aramak için tıklayın: +902324211193

Rezervasyon Yaptırmak için tıklayın: Online Rezervasyon

Tarafından Editör|Blog|0 comment

Leave a Comment

Phone
Phone